6. Spożywanie mięsa przeszkadza ludziom w życiu w zgodzie z przyrodą, kosmosem i ich prawamiCała ludzka rzesza jest od początku swojego rozwoju w fizycznym ciele wyposażona w roślinożerny układ trawienny, w odróżnieniu od rzeszy zwierzęcej, w której wegetarianami są na przykład słonie, żyrafy, wielbłądy, hipopotamy, nosorożce, goryle, kangury, zające, konie, kozy‘, owce, świnie, byki a zwłaszcza nasze krówki. Choroba szalonych krów i możliwość przenoszenia tej choroby na ludzi nas wyraźnie ostrzegła, że ludzka ingerencja do porządku przyrody, nie tylko żywieniowego, nie może być bezkarna. Możliwość spożywania mięsa przez człowieka – w odróżnieniu od roślinożernych w rzeszy zwierzęcej, którym nie dano tej możliwości – nie można uważać za zgodę przyrody na to, aby człowiek jadł wyjątkowo mięso również wtedy, kiedy jest dostatek pożywienia roślinnego. Błędny jest pogląd ludzi kupujących mięso, że nie są odpowiedzialni za to, co się dzieje w rzeźniach. Zwłaszcza oni, wraz z przemysłem mięsnym, są odpowiedzialni za to, że te rzeźnie do tej pory istnieją i są główną przyczyną ludzkich rzezi w wojnach.


Tego, że wszyscy ludzie są roślinożerni, dowodzi zwłaszcza ich układ trawienny z jelitem cienkim o długości od 6 do 7 metrów, aby na wchłonięcie substancji odżywczych z pożywienia roślinnego był dostatek czasu. Mięsożerni mają jelita znacznie krótsze. Mięsożercy nie pocą się, ponieważ regulują temperaturę ciała wystawiając język i przyspieszając oddychanie. Roślinożerni mają w skórze pory, którymi reguluje się temperatura ciała i są wydzielane substancje odpadowe. Enzym ptialina w ślinie roślinożernych pomaga im w dobrym rozkładaniu skrobi na cukry. Ślina mięsożernych nie zawiera ptialiny. Mięsożerni wydzielają dziesięciokrotnie więcej kwasu solnego, niż roślinożerni, ponieważ potrzebują go do rozkładu mięsa i kości w pożywieniu. Mięsożerni mają szczęki, które poruszają się też na boki, aby ułatwić przeżuwanie. Prosimy, sprawdź tę prawdę na swojej szczęce. Mięso i siła zwierzęcych roślinożernych, zwłaszcza słoni, nie powstała z mięsa innych zwierząt, ale z roślin, zatem jedzenie mięsa jest tylko zbędnym dodatkiem smakowym, który na wyprodukowanie 1 kg mięsa zużyje ok. 16 kg zboża. Ze względu na to, że wzrost liczby ludzi na planecie Ziemi o jeden miliard skrócił się obecnie już tylko na ok. 12 lat, dobrze też jest wiedzieć, że 100 gramów mięsa daje człowiekowi 133 kalorii, ale taka sama ilość pszenicy da ciału człowieka 331 kalorii,  grochu 344 kalorii,  ryżu 356 kalorii, wyłuskanych orzechów 682 kalorii a masła 793 kalorii. Dziś wiemy, że nerki człowieka, który konsumuje mięso, są trzykrotnie bardziej obciążone, niż jaroszy. Spożywający mięso jedzą mięso zatrute depresją, strachem i płaczem dręczonych i zabijanych zwierząt. Z tego powstają zaburzenia psychiczne u ludzi. Spożywanie mięsa między innymi wywołuje zboczenia i perwersję seksualną. Każdy, kto spożywa mięso, wspiera tym rozwój przemocy na świecie, chociaż nie zdaje sobie z tego sprawy.


Plutarch odmówił jedzenia mięsa z pytaniem, skąd to przyszło, że plamicie się krwią, chociaż macie tyle innych sposobów odżywiania? Dlaczego zaprzeczacie, że was ziemia nie potrafi wyżywić? Nie wstydzicie się dolewać do owoców ziemi krwi i zabijania? Zarathustra wyjaśnił sedno sprawy swoim współobywatelom tak, że siła kosmosu przychodzi z promieniami słońca do owoców i roślin. Dlatego Słońce do was wstępuje, kiedy spożywacie owoce pola. Napełnijcie się jego siłą duchową! O tym, że ludzka rasa w swoim stopniowym rozwoju odchodzi od spożywania zwierząt tak samo, jak prymitywne szczepy odeszły od wzajemnego zjadania się po spotkaniu z wyższym stopniem cywilizacji, nie miał wątpliwości Henry David Thoreau.


Dziś już nawet medycyna, która wcześniej propagowała spożywanie mięsa, doszła do wniosku, że jedzenie mięsa nie sprzyja zdrowemu rozwojowi ludzi, ale szkodzi. ADA (American Dietetic Asociation), która nie jest organizacją wegetariańską, wydała w 2003 roku dokument, w którym podaje, że dobrze zaplanowane odżywianie wegetariańskie jest zdrowe, dostatecznie pożywne i ma zalety w zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Stanowisko ADA jest podsumowaniem współczesnych odkryć naukowych specjalistów od żywienia. Rację ADA sprawdzili już podczas I wojny światowej Duńczycy i podczas II wojny światowej Norwedzy. Podczas I wojny światowej całkowita lądowa i morska blokada Danii zmusiła ten kraj do przyjęcia rocznego programu oszczędności, który niemal całkowicie usunął mięso z pożywienia tego narodu. Ku zaskoczeniu urzędów statystyki pod koniec roku wykazały poprawę stanu zdrowia i spadek umieralności o 17 %. Podobny program w Norwegii podczas II wojny światowej przyniósł takie same wyniki a dodatkowo z wyraźnym spadkiem umieralności na zaburzenia układu krążenia. Po skończeniu oszczędnościowych zarządzeń, kiedy mięso znów stało się normalnym składnikiem pożywienia obywateli, umieralność w obu krajach powróciła na poziom sprzed wojny. Dlaczego ludzie i ich wodzowie zapomnieli o tym doświadczeniu?


Negacja spożywania mięsa przez ludzi jest uzasadniona filadelficznym poglądem, że człowiek ma w swojej duszy astralność, która jest wspólna dla zwierzęcia i człowieka. Dlatego człowiek mógłby hodować zwierzęta domowe, ale nie na mięso. Mógłby hodować krowy dla mleka i masła, ale nie powinien ich zabijać i spożywać. Ludzie spożywający ich mięso jedzą ciała swoich młodszych braci, czym dopuszczają się bratobójstwa . Dopiero kiedy ludzkość zrzeknie się spożywania mięsa, zakwitnie moralność i światowy postęp w nieoczekiwanej mierze. Dopiero wtedy znajdzie rzeczywiste zastosowanie Chrystusowa zasada miłości wszystkich na Ziemi. Spożywanie mięsa ma za skutek karmę przelewania ludzkiej krwi i rozładowuje się poprzez wojnę. Dlatego światowy pokój jednocześnie zależy nie tylko od rozwoju ludzkiej inteligencji i moralności wobec ludzi, ale również od miłości wobec wszystkich pozostałych rzeszy, zwłaszcza zwierzęcej i roślinnej.Nie spożywanie mięsa można z wymienionych powodów zaliczyć do podstawowych zasad światopoglądu wzorowej demokracji.
JUDr. František Venzara
Nádražní 28
783 13 Štěpánov u Olomouce
Republika Czeska 

<< Z PIEROTEM

 

Cтарт / Start: 1.3.2007
Oригинал / Original: www.spmz.info
SPMZ • Nádražní 28, 783 13 Štěpánov u Olomouce
Czech republic

IBAN: CZ81 0300 000 0002 5734 6517
BIC: CEKOCZPP

thank you for your support!